Bebeğin İkiz Olduğu Ne Zaman Anlaşılır?

Bebeğin İkiz Olduğu Ne Zaman Anlaşılır?
13 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.016 kez okundu.

Bebeğim ikiz olabilir mi?

Bebeğin ikiz olup olmadığı, bebeğin ikiz olduğunun nasıl anlaşıldığı, ikiz bebeklerin test ile nasıl tespit edildiği gibi , gebe kadınların sıkça sordukları konular hakkında bilgibizi sizlerle paylaşmak iztiyoruz.

Anne olarak hamile olduğunuzu, yaptığınız testler sonucunda öğrendiniz. İçinizde bebeğin ikiz olabileceğiyle ilgili soru işaretleri var. İşte size bu soruların cevabı.

İkiz gebelik 7-8 haftasında kesinlikle anlaşılır.

Hamileliğin ilk haftasında doktorumuz tarafından yapılan ultrason muayenesinde ikiz gebelik olduğu saptanabilir ancak, daha net bir bilgi alabilmemiz için biraz daha beklememizde fayda var. Gebeliği 5.veya 6. haftasında yapılan ultrason muayenesinde ikiz gebelik olduğu kesinlik kazanır. Bazı durumlarda ilk haftalarda tek gebelik görülürken ilerleyen haftalarda ikiz gebelik olduğu da görülebilmektedir. Ya da ilk haftalarda ikiz gebelik olduğu görülürken ilerleyen haftalarda tek gebelik olduğu da görülebilmektedir. Bu ve benzer durumları yaşamamak için, gebeliğin 7 ila 8. haftalarını beklemek gerekiyor. Yapılan muayene de artık bebeğin yada bebeklerin kalp atışları duyulabilmektedir.

B-HCG değerleri yüksekse ikiz gebe olabilirsiniz.

Gebelik testlerinde bebeğin ikiz olup olmadığı kesin olarak bilinmese de, yapılan kan ve idrar tahlillerinde B-HCG değerlerinin yüksek çıkması sizin için bir ön bilgi niteliği taşımaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git