Bebeğinize En İyi Başlangıç

Bebeğinize En İyi Başlangıç
2 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 845 kez okundu.
Ağzınızın ve bebeğinizin bakımının üstesinden gelmek, bebeğinizin başından itibaren en kolay şekilde yardımcı olmasının en kolay yollarından biridir. Hamileyken, bebeğinizin sağlığını etkileyebilecek diş eti hastalıkları ve diş çürümelerine daha yatkın olabilirsiniz. Zaten bir bebeğiniz varsa, küçük dişleri önemlidir! Onlara bakım yapmak, onu ömür boyu iyi bir ağız sağlığı için temel oluşturur.

Küçük dişlerini korumak için herhangi bir aşamada bu kolay adımlara göz atın.

Hamilesin!

Gebe olduğunuzda dişeti hastalığına daha yatkın olabilirsiniz ve bu sorunlara sahip olmak bebeğinizin sağlığını etkileyebilir. Ayrıca, bebeğiniz geldiğinde, o kötü bakteriler ağzınızdan bebeğe geçirebilir. Hamileyken diş hekimine görünmek tamamen güvenlidir ve bunu yeni bebeğinizle tam olarak (tam anlamıyla) doğmadan önce yapmak iyidir.

 

Dişlerinizi günde iki kez fırçalayın ve günde bir kez diş ipi kullanın . Bu, doğduklarında bebeğinize geçebilecek kötü bakterilerin büyümesini önlemenin en iyi yoludur.

 

 

 

Sabah hastalığınız varsa, hastalandıktan sonra bir bardak suya 1 çay kaşığı kabartma tozu ile ağzınızı yıkayın. Bu, asidi kolayca yıkamanıza yardımcı olur ve dişinizi güvende tutar.

Sen yeni bir annesin!

Onları henüz göremiyor olsanız bile, onun minik dişler orada. En başından beri onlara iyi baktığınızdan emin olun.

 

İlk yemekten sonraki sabah ve yatmadan hemen önce silin . Bu, hastalıklara neden olabilecek bakterileri ve şekerleri silmeye yardımcı olur.

 

 

 

İlk dişi çıktığında, dişlerini günde iki kez fırçalamaya başlayınız (pirinç tanesi büyüklüğünde) diş macunu ile .

 

 

 

Bebeğinizi ilk doğum gününden dişçiye götürün . Sorunları ve belirtilerini erken tespit etmenin en iyi yolu. Diş hekiminiz yoksa, çocuk doktorunuza bebeğinizin ağzını kontrol etmesini isteyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git