Bebek Emzirmeye Başlama

Bebek Emzirmeye Başlama
11 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 909 kez okundu.

Çoğu zaman tek yapmanız gereken bebeğinizi rahat emzirme pozisyonunda tutmaktır. Böylece bebeğiniz emmeye başlayacaktır. Bebeğiniz memeye kenetlendiğinde sadece göğüs ucunuzu değil areolanın (göğüs ucu çevresindeki koyu renk bölge) büyük kısmını ağzını dolduracak şekilde emmesi gerekmektedir. Eğer bir sıkıntınız olmazsa bebeğinizin sizi yönlendirmesine izin verin. Eğer zorluk çekerseniz, bir sonraki kısımda yer alan ufak ipuçları ve resimlerden fikir alabilirsiniz.

Eğer canınız yanıyorsa, serçe parmağınızı nazikçe bebeğinizin ağzının kenarına koyup emzirmeyi kesin ve tekrar deneyin.

İlk emzirme süresinde, bazı bebekler 5 dakika sonra bırakırken, bazıları da uzun süre ara vermeden devam edebilirler. Tüm bebekler farklıdır ancak bebeğiniz sadece 5 dakika sonra emmeyi bırakırsa, bebeğinizin yeniden göğsünüzü kavramak isteyip istemediğine bakın ve biraz daha emzirin. Bu aşamada bebeğinizin sizi yönlendirmesine izin verin. İdeal olarak, yenidoğanlar ilk başta günde ortalama 8-10 kere beslenmelidir. Ancak çoğunlukla uykulu halde olacaklarından teşvik edilmeye ihtiyaç duyabilirler.

Bebeğinizin beslenmeye ihtiyacı olduğunda gösterdiği davranışları gözlemleyin. Bu davranışları gösterdiğinde, huzursuzlanmadan emzirmeye başlayın. Ten teması ikiniz için de çok yararlıdır.

Nasıl emzirmeye başlarsınız?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git