Bisiklete Binenler İçin Diyet Programı

Bisiklete Binenler İçin Diyet Programı
20 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 515 kez okundu.

Bisiklete Binenler İçin Diyet Programları

Diyet yapmanın genel olarak anlamı ideal kiloya ulaşmaktır. Ancak çoğumuzun problemi fazla kilolardır. Günümüzde artık diyet yapmak kilo vermek için kullanılan bir yöntemdir. Kilo verdikten sonra ise diyete devam etmek, ideal kilolarını korumak için oldukça önemlidir.

Zayıflamanın En Kolay Yolu Nedir?

Zayıflamak için en ideal yol diyet ile egzersizi aynı anda yürütmektir. Egzersiz olarak çeşitli tercihler yapabilirsiniz. Yüzmek, koşmak, yürümek, bisiklete binmek gibi egzersizlerden son zamanlarda en çok tercih edilenlerden birisi de bisiklet sürmektir. Bisiklet sürmek bacaklarınızı ve karın kaslarınızı çalıştırır ve kilo vermenizi sağlar. Ayrıca vücudunuzu zorlayarak bisiklet sürmek, sürmeyi bıraktığınızda bile kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Bisiklet sürmek hem egzersiz olarak hem de ulaşım olarak kullanılabilir. Benzin ve mazot fiyatlarının ceplerimizi yaktığı bu günlerde bisikleti ulaşım olarak kullanmak oldukça kullanışlıdır.

   Bisiklete Binenler Nasıl Bir Diyet Yapmalıdır?

Bisiklete binenler eğer zayıflamak için bu egzersizi tercih ediyorlarsa kesinlikle bir diyet programı hazırlamalılar. Diyet programınız uygulanabilir ve etkili olmak zorundadır. Aksi takdirde boşa yorulmuş olursunuz ve kilo veremezsiniz. Bu program genel olarak sulu yiyecekler ve su içmeye dayandırılmalıdır. Vücut yağ yakmak için çok fazla suya ihtiyaç duyar. Bisiklete binmek de vücuttaki su oranını azalttığı için bol miktarda su içmeniz gerekmektedir. Genel olarak bisiklete binmeden önce ve sürme esnasında içmeniz işinize yarayacaktır.

Bisikletten indikten hemen sonra yemek yemeniz önerilmez. Dinlendikten sonra bol su içmeniz ve en az yarım saat sonra yemek yemeniz vücut sağlığınız ve diyetiniz için daha yararlı olacaktır. Yemek yerken de yağsız ve ya yağ oranı az yiyecekler tercih etmelisiniz. Örneğin tavada patates kızartması yerine fırında çok az yağ ile kızartmanız işinize yarayacaktır. Ya da balık yemeyi tercih edenler için yağ oranı az olan balıkları tercih etmenizde fayda vardır. Kahvaltıyı aç kalmayacak şekilde ancak aşırı da yemeyecek şekilde yapmalı, ardından bisiklete binmeli ve öğle yemeğinde daha az miktarda yemeniz önerilir. Akşamları ise her diyette olduğu gibi çok az miktar da yemek yemeniz gerekmektedir. Özellikle yatmadan beş saat öncesinde hiçbir şey yememeniz gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git