Çoğul Gebelikte Fetuslardan Birinin Ölümü

Çoğul Gebelikte Fetuslardan Birinin Ölümü
13 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.649 kez okundu.

İkizlerde Tek Fetusun Ölümü

Çoğul gebeliklerde fetuslardan birinin ölme riski % 2 ile % 6 arasındadır. Bu durumda annedeki psikolijik travma, yaşayan fetus veya fetusların sağlığıyla ilgili endişelerden dolayı daha da artmaktadır. Anne öncelikle gelecekte ikizlerden biri olmadan yaşamaya adapte olmaya çalışırken diğer yandan kalan fetusla arasında bir bağ oluşturmak zorundadır.

gebelikte anne karnında bebek ölümü ikiz bebeklerden birinin ölümü fetusun ölmesi annekarnındabebekölümü ikizlerden birinin anne karnında Öncelikle bu durumu Allah hiçbir anne adayına yaşatmasın arkadaşlar.Anne karnında bebek ölümleri sebebleri hakkında sizlere merak ettiğiniz tüm bilgileri sunuyorum

Ölü doğum yapmak veya anne rahminde bebek ölmesi veya anne karnında bebek (fetus) ölümü veya anne karnında bebeğin kaybedilmesi veya intrauterin ex fetus aynı anlamda kullanılan terimlerdir. Bebeğin doğduğu anda canlı olması ve doğumdan sonra ölmesi ise farklı bir durumdur, bu gruba dahil değildir.

Ölü doğum 20. gebelik haftasından sonra anne karnında ölen bebekler için kulllanılan bir terimdir ve yaklaşık 200 gebelikte bir görülür. 20. gebelik haftasında önce anne rahminde fetus ölümü gerçekleşirse buna ölü doğum veya rahim içinde bebek ölümü denmez, düşük denir. Eğer ölüm sırasında gebeliğim kaç hafta olduğu bilinmiyorsa bu durumda bebeğin kilosuna göre isimlendirilir. 500 gramın üzerindeki ölümlere ölü doğum denirken, 500 gramın altındakilere düşük denir.

Dünyada her yıl 3 milyondan fazla ölü doğum olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git