Doğal Yolla İkiz Bebek Nasıl Yapılır

Doğal Yolla İkiz Bebek Nasıl Yapılır
19 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 3.499 kez okundu.

Doğal Yolla İkiz Bebek Nasıl Yapılır?

Bebek sahibi olmak her anne-babanın en büyük hayalidir. Güzel bir yuva kurmak ve muhteşem hatıralar biriktirerek onun büyüdüğünü görmek her şeye değer. Üstelik evlendikten sonra her kadın annelik duygusunu takmak, bu rolü üstlenmeyi ister. Onların yavaş yavaş büyüdüğünü görmek, karakterleri şekil alırken buna en büyük katkıyı vermek büyük bir gururdur. İkizlere gebe kalmak ise duruma doğal yollardan bakılmak gerektiğinde tahmin edilebilir bir durum değildir. Fakat günümüzde tıbbi bir yollarla İkizdere gebe kalma ihtimali gerçekleştirilebiliyor.

Kadınların ovulasyon dönemi zamanında eğer iki yumurta serbest kalır ise bu durumda 2 ayrı yumurta olarak gelişme devam edecektir. Tek yumurta ikizleri ise yine tek yumurtanın döllenmesi ile birlikte gebeliğin erken dönemlerinde ikiye ayrılması eşliğinde gerçekleşir. Bu noktada ikiz bebek olması kime bağlı diye sorulacak olursa aslında bu durum farklı kriterleri barındırıyor. Örneğin kadınlar açısından bakılmak gerektiğinde siyahi kadınların beyaz kadınlara göre ikizlere gebe kalma ihtimali daha yüksektir. Asyalı kadınların ise bu durum çerçevesinde ihtimalin çok düşük olduğu söylenebilir. Aynı zamanda hem erkek hem de kadın hiç fark etmez genetik olarak ailede eğer İkizdere gebe kalan kişiler var ise o zaman bu da ihtimali arttırmaktadır.

İkizlere gelen gebe kalma çok farklı yöntemler

İkiz çocuklar isteyen çiftler için bu konuda birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Genetik olarak gelen seçenekler ile birlikte ten rengine bağlı olarak da ikizlere gebe kalma ihtimali artıyor. Fakat aynı zamanda ikiz bebek için pozisyonlar da büyük bir önem taşır. Bu konuda değişik pozisyonlar denemek suretiyle ikizlere sahip olma şansı gerçekleştirilebilir. Tabii bu her ne kadar kesin bir çare olarak ön plana çıkmasa bile, yine de bir ihtimal ortaya çıkarıyor. Bu çerçevede kadının üstte olduğu pozisyonlar ihtimali arttırmaktadır.

Aynı zamanda misyoner pozisyon ile birlikte kadının sırt üstü yatmak suretiyle, bacaklarını partnerinin boynuna doladığı seçenek de değerlendirilebilir. Aynı pozisyon çerçevesinde tek bacak yine partnerin boynunda olması da etki yapacak seçenekler arasında yer alıyor. Farklı zamanlarda tamamen fiziksel durumun yanı sıra ruhsal olarak da olumlu duyguların içerisinde bulunulduğu zamanlarda bu pozisyonları denemek ayrıca etki yapmaktadır. Tabii her şeyden önce genetik durumun mutlaka elverişli olması gerekir. Özellikle bu konuda erkeğin ne yazık ki pek fazla bir etkisi bulunmamaktadır. Daha çok anne tarafında eğer ikiz çocuklar var ise bu durum ihtimali yüksek oranda arttırmaktadır.

Farklı kriterlere bağlı olarak ikiz bebeklere sahip olma şansı

Tüm bu seçeneklerin yanı sıra aynı zamanda yaş kriterleri büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle kırklı yaşlarından sonra ikizleri gebe kalma ihtimali daha yüksek oranda ortaya çıkıyor. Fakat bu yaştan itibaren düşük ihtimalini de unutmamak gerekir. Aynı zamanda etnik köken de ikizlere gebe kalma şansını yükselten en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bütün bu seçeneklerden bazıları tutuyor ise o zaman ikiz bebek pozisyonu içerisinden farklı seçenekler değerlendirilebilir. Mutlaka değişik zamanlarda belirli aralıklarda çok fazla zaman kaybetmeden bu pozisyonlar gerçekleştirilmelidir.

Genel çerçevede çoğu zaman ikiz çocuklar daha çok şansa dayalı olarak gebelik şansını yanında getiriyor. Ancak günümüz teknik yöntemleri ve gerçekleştirilmesi gereken birtakım koşullar çerçevesinde tıbbi olarak da bunu gerçeğe dönüştürmek mümkündür. Farklı seçenekler arasında kilo almanız hormonlar açısından değişiklik yaratarak, ikizler için olumlu etki verebilir. Aynı zamanda hiperovulasyon uyarıcı gıdaların da tüketilmesi ikizlere gebe kalma şansını yükseltmektedir. Bu bağlamda hormonlar uyarılarak birden fazla yumurtanın gelişmesi sağlanıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git