Erkekler ve Kadınlar Arasındaki İlişki

Erkekler ve Kadınlar Arasındaki İlişki
12 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 142 kez okundu.

Erkekler Ve Kadınlar Arasındaki İlişki

Erkek ve kadın ilişkilerine bakıldığında bazı konular da birbirini tamamladıkları gibi en basit konular da kesinlikle uyum sağlanamıyor. Ne kadar birbirleriyle sürtüşseler de doğanın kanunu gereği birbirleri olmadan yapamazlar. Bu sürtüşmelerden bahsedecek olursak;

İlişkiler de ilk önce tanışma, gelişme, olgunlaşma ya da tam tersi durum görülür. Erkek ve kadın arasında ki ilişki de hayata dair bakış açıları farklı olan iki taraf bir araya geldiğinde önce zıtların birbirini çektiği görülüyor fakat bir zaman sonra bu özellikler probleme dönüşebiliyor.

Erkekler ve Kadınlar Arasında Ön Yargılar

Tanışma aşamasın da konuşkan olmayan bir erkeğe karşı kadının düşüncesi erkeğin az ve öz konuşan olgun bir yapısı olduğunu düşündürüyor. İlişkinin gelişme aşamasında bu düşünce aslında erkeğin düşüncesiz ve ilgisiz bir yapısının olduğunu gösteriyor ve bu durum kadın için bir problem oluşturuyor. Benzer bir örnek konuşkan dobra bir kadın erkek için pozitif, güler yüzlü ve açık sözlü bir kişilik olarak tanışma aşamasında ön yargı oluşuyor. İlişkilerinin gelişme aşamasında bu kadının ciddi bir ortama girdiklerin de yine aynı şekilde konuştuğu ve çevreye saygısı olmadığı gözlemleniyor.

Erkekler ve Kadınların İletişimsizliği

Genel olarak insan psikolojisi devreye giriyor. İnsanlar bazı duygusal boşluk dönemlerine girdikleri zaman karşı tarafın onları anlamasını istiyor. İlişkiler de ” O nasıl olsa beni anlar.” diye değil de açık bir şekilde istenen ve istenmeyen konuları kadın ve erkekler birbirleriyle paylaşınca bu iletişimsizlik çözülebiliyor. Kadının erkeğini anlaması gerektiği gibi erkeğin de kadınını anlaması ilişkilerinin olgunlaşma evresini doyasıya yaşamasını sağlıyor.

  Erkekler ve Kadınlar da Üçüncü Kişiler

Bazı erkek ve kadınlar genelde ilişkilerini ikili ilişki olarak yaşayamıyor. Erkekler iletişimsizlik problemi olduğu zaman çevresindeki insanlardan yardım alıyor ve kadınlarda aynı şekilde çevrelerine başvurabiliyor. Bu durum yine ilişkinin olgunlaşma ve yürütme aşamasında olumsuz yönde etki ediyor. Çünkü bir ilişki ancak iki kişi arasında olur ve çözülmesi gereken konular birlikte çözülür.

İlişkiler de bu problemler olsa da arada aşk ve sevgi birbirlerine bağlayan tek şeydir. Bu sebeple ne kadar anlaşamazlar ise aşk ve sevgi oldukça o kadar birbirlerinden bağımsız olamazlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git