İkiz Bebek İçin Dualar

İkiz Bebek İçin Dualar
15 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 3.241 kez okundu.

İkiz bebek için Dua

Her anne ilk olarak hayırlı ve sağlıklı bir evladının olmasını diler. Fakat bazı anneler bunun yanında ikiz çocuklarının olmasını yürekten ister. İki kardeşin bir arada büyümesi, birbirlerine arkadaşlık etmesi ve daha birçok kişiye göre değişebilecek sebeplerden anneler ikiz bebek talep edebilirler. İkiz bebek sahibi olmak isteyenlerin genellik ile ilk başvurdukları yöntem tüp bebek tedavisidir.

Annenin rahmine birden fazla embriyo yerleştirildiği için doğal olarak ikiz gebelik olma ihtimalide oldukça artmaktadır. Fakat bunun yanı sıra doğal yollarla ikiz bebeklere hamile kalmak isteyen bayanların sayısı da oldukça fazladır. Bu bayanlar ilk olarak kuranda ikiz bebek hakkında herhangi bir ayet olup olmadığını kontrol ederler. Ve ikiz hamile kalmak için dua arayışına girerler. Fakat unutulmamalıdır ki her ne kadar isteğimiz bu yönde olsa da önceliğin, hayırlı ve sağlı bir evlat olması olmalıdır. Yani ikizlerin olmasi icin dua ederken önceliğiniz sağlıklı bir evlat olmalıdır.

Kuranda ikiz bebek

Çocuklar ile alakalı kuran’ da geçen ayetler incelendiğinde ortalama 99 adet ayet karşımıza çıkıyor. Bu ayetleri kuranda ikiz bebek, tek bebek olarak ayırmak doğru değil çünkü yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu ayetler daha genel olmak ile beraber, onlara nasıl davranmamız gerektiği, kudretleri, hayattaki mucizeleri gibi genel konulardan bahsetmektedir.
Örneğin çocuk isteyenlerin en çok ettiği dualardan biri; “inne rabbeke hüve’l hallaku’l amin.” olmaktadır. Bu duayı anlam olarak inlediğimiz de ise anlamı şu şekildedir; muhakkak ki rabbin her çeşit yaratma çeşidini bilir. Bu duayı ikiz hamile kalmak için dua olarak ta algılayabiliriz. Çünkü burada Allah’ın kudretinden bahsedilmektedir. Bize düşen ise onun bu özelliğini bilerek ikizlerin olmasi icin dua ederken tüm kalbimiz ile istemek ve hayırlısı ile duamızı iletmektir. Çünkü içimizden geçen ve hissettiğimiz tüm temiz duyguları o bilir, duyar ve görür.

İkizlerin olması için okunması gereken dualar

Öncelik ile kuranda geçen tüm bebek isteme dualarını okuyabilir ve yüreğinizden ikiz bebek isteyebilirsiniz. Emin olun ki rabbiniz sizin tüm dualarınızı duyacak ve sizin için en hayırlı durum ne ise size onu ihsan edecektir. Bebek isteme dualarına geçmeden önce mutlaka her şeyin en hayırlısını istemeyi unutmayın. Hiç bir dileği ne olursa olsun yeter ki olsun gibi bencillik ile istemeyin. Bebek isteyen bayanların okuyabileceği dualar ise şu şekildedir;

– Fallahü hüve’l veliyyü  ve hüve yuhyi. Bu ayette Allahın kudretinden, bize dost olmasından ve hepimizi yaratanın o olduğundan bahsedilmektedir. Bu yüzden her şeyi yaratmaya gücü olan da odur. Çocuk isteyenler bu duayı okuyabilirler.

–  Hüvellahü’l hariku’l bariü. Bu ayetin anlamı da yukarı da ki ile benzerlik göstermektedir. Yine Allahın yaratıcı gücünden bahseder ve onun yoktan var edebilecek bir güce sahip olduğundan bahsedilir.

Etiketler:

İkiz Bebek İçin Dualar Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Hülya dedi ki:

    Amin inşallah isteyen herkese verir rabbim ikiz bebeb

  2. Hayriye dedi ki:

    Allah’a dua edin o en hayırlısı neyse onu versin. İkiz isteyene ikiz bebek versin inşallah. Amin.

Sayfa başına git