İkiz Bebek Odaları Nasıl Olmalı

İkiz Bebek Odaları Nasıl Olmalı
25 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 1.146 kez okundu.

İkiz Bebek Odaları Nasıl Olmalı?

Ebeveynleri tatlı telaşlara sokan ikiz bebek bekleme heyecanları, doğumun yaklaştığı evrelerde ikiz bebeklerine en uygun oda dizaynlarını nasıl yapacakları detaylarını düşündürmektedir. Bunun için, ikiz kız bebekler, ikiz erkek bebekler ya da bir kız bir erkek olan ikiz kardeşler için ayrı ayrı oda dekorasyon fikirleri uygulanabilir. İkiz bebek ailelerini yorucu oda hazırlama sorunlarından uzaklaştıracak ikiz bebek odası tasarımları ile, ferah ve şık ortamlar yaratılabilir. Hem bebeklerin konforlu uyuma ihtiyaçlarının karşılanmasında, hem de rahat ve sessiz bir oda tercihi yapılmasında oda tasarımları bebekler için oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır.

İkiz Bebekler İçin Odalar

Bebekler odalarındaki ferah ya da sıkışık düzeni hissedebilme yeteneği taşırlar. Bu nedenle, bir ikiz bebek ailesi oda dizaynı yaparken her şeyden önce fazla eşyayla kalabalık olabilecek odalar yerine, daha geniş ve ferah oda tasarımlarını tercih etmelidir. Örneğin; ikiz kız bebekler için, birbirine paralel olarak yerleştirilmiş iki pembe renkli beşikle birlikte; birkaç sade duvar süslemesi ve oyuncak ve kıyafetlerin yerleştirildiği de monte bebek dolapları ikiz bebek odası tasarımları arasında yerini alabilmektedir. Bunun yanında, bebeklerin odalarında rahat hareket edebilmeleri için, köşeli sehpa ya da sivri uçlu masalar ve aynalardan bebek odası tasarımlarında uzak durulmalıdır.

Bunlara dahil olarak; özelikle odada yer sıkıntısı yaşayan ebeveynler, fonksiyonel özelliklerdeki karyola ve beşikleri tercih ederek daha kullanışlı alan tasarrufları elde edebilirler. Modern ve şık tasarımlarla geniş ortamlar oluşturulabilir.

İkiz Bebek Odası Tasarımları

Ebeveynlerin uzun zamanlarını almakta olan ikiz bebeklerin odalarında kullanabilecekleri tasarımların onları uyurken rahatsız etmeyecek bir plan dahilinde hazırlanması gerekir. Örneğin; tek bebek aileleri karyoladan, oda gereçlerine kadar her eşyayı birer tane alırken, ikiz bebek aileleri aldıkları karyolalardan peluş oyuncak setlerine kadar tüm bebek odası eşyalarını ikişer tane almak durumundadır. Bu durumda aileler de ikiz bebekler için odalar konusunda oldukça yorucu bir düşünme sürecine giriyor. Bu yorucu düşüncelere ışık olacak nitelikteki tasarım önerileri arasında; ikiz bebeklerin cinsiyetine uygun karyola seçimlerinin yanı sıra, zemine serilecek halıların uzun tüylü halılar olmamasına dikkat edilmelidir. Bebeklerin rahatlığını ve sağlıklı uyuma ihtiyaçlarını temel alacak tasarımlar tercih edilmelidir.

Bunlarla birlikte; özellikle odalarının küçük olduğundan şikayetçi olan ebeveynler, ikiz bebeklerine oda hazırlarken karyola ve dolaplarını açık renkli olarak tercih etmeli ve böylelikle odalarının daha geniş görünmesini sağlayabilmelidir. Ayrıca; ikiz bebekler için odalar hakkında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de bebeklerin yataklarının tercihi olmaktadır. Örneğin, sert yatakları tercih eden aileler bebeklerinin sağlıklı gelişimine uygun seçimli yatakla destek olmuşken; yumuşak yatak tercihi yapan aileler farkında olmadan bebeklerinin gelişmesini olumsuz yönde etkileyecek yatak tercihi yapmış olurlar. Bu nedenle, bebeklerin yatakları sert bir yapıda tercih edilmelidir ki gelişimlerini daha sağlıklı sürdürebilsinler.

Etiketler:

İkiz Bebek Odaları Nasıl Olmalı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Buki dedi ki:

    İkiz bebek odası resimleri çok güzel, bayıldım.

Sayfa başına git