İkiz Bebek

İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dua

17.09.2018
25.267
İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dua

İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dua var mı?

            Bir aile için en önemli unsur çocuktur. Çocuğu olmayan aileler mutlu olamaz. Bununla birlikte bir çok problem meydana gelir. Doğacak olan çocuğun erkek mi veya kız mı olacağına Allah karar verir. Eğer samimi bir şekilde ısrar ederek dua ederseniz, Allah dilerse istediğiniz çocuğu verir. Peygamberimiz (sav): ‘ Dua ibadettir’ buyurmuştur. Yani Allah’tan (cc), istemek gerekir. Zekeriya aleyhisselam’a ve Hz. İbrahim aleyhisselam’a çok yaşlandıkları halde Allah onlara evlat vermiştir. Çocuğu olmayanlar, erkek çocuk isteyenler, kız çocuk isteyenler veya ikiz çocuk isteyenler, Kur’an’da, ikiz bebek olması için dua kategorisinde, bu konu ile ilgili ayetleri çok okumak gerekir. Okumadan sonra ellerini açıp Allah’tan istemelidir.

İkiz Çocuğa Hamile Kalmak İçin Okunacak Dua

Kur’an-ı Kerim’de bu konuda bir çok ayet vardır. Ancak kız veya erkek çocuk istemek için bu ayetin çokca zikredilmesi ve ardından dua ile istenmesi gerekir. İkiz bebek olması için dua  ederken ‘ Yerleri ve Gökleri yaratan ve insanlar üzerinde tek hakim olan Allah’ım, bana ikiz çocuk ver ( kız veya erkek belirtilmelidir.)’ şeklinde istekte bulunulmalıdır. Şura suresi 49. ayette: ‘ Gök ve yerlerin mülkü Allah’a aittir. İstediğini yaratır, istediğine kız çocuğu, istediğine erkek çocuğu verir.’ buyurmuştur. Öncelikle, halis bir kalple yönelmek gerekir. Beş vakit namazımızın ardından bu surenin arapçasını okuyup ellerimizi semaya kaldırmalıyız. İkiz bebek isteme duası, halis bir niyetle, samimi bir kalple istenmesi gerekir.

Nasıl Dua Etmeliyiz?

Allah’tan istemek için en iyi vakti seçmeliyiz. Şura 49. ayetin arapçasını ezberleyip sık sık okumak gerekir ve kalbimizden istediğinizi geçirmelisiniz. Sabah namazından sonra yapılan dualar en makbul dualardır. Cuma vakti ve diğer belirli vakitlerde yapılan dualar da oldukça önemlidir. İkiz bebek isteme duası için her zaman abdestli olmak gerekir. Peygamberimiz (Sav): ‘ Allah-u teala şöyle buyuruyor: bir kul benim duam kabul edilmedi, demedikçe Allah onun duasını kabul eder’ buyurmuştur. Bu hadisten de anlıyoruz ki duada ısrarcı olmak gerekir. Allah kabul etmiyor, dersek o andan itibaren duamız kabul olmamaktadır. Allah-u teala duada ısrarcı olanların duasını kabul ediyor. İnsanların başına gelenler işledikleri günahtan dolayıdır. Bu nedenle özel hayatımızda da kendimize dikkat etmeliyiz. Tv, müzik, internet gibi konularda harama kaçmamalıyız. Özellikle beş vakit namazdan sonra dua ederken samimi bir şekilde istemeliyiz. Allah-u teala, çok kolay bir şekilde istediğinizi yerine getirecektir. Ancak duada dikkat edilecek bir husus vardır. İsteğiniz İslam’a göre haram olmamalıdır. Bu nedenle isteklerinizin haram veya helal olduğuna dikkat etmelisiniz. İkiz bebek için dua, sessiz yapılabilir. Kalbinizden istemeniz bile yeterlidir. Kalben hislerinizi ve duygularınızı Allah-u teala bilmektedir. Boy abdestiniz ve namaz abdestiniz dua esnasında olmalıdır. Kur’an-ı Kerim’i okuduktan sonra dua etmek de, duanın kabul olunmasına neden olur.

Her Zaman Dua Edilebilir

Sabah namazından sonra kıbleye dönerek yapılan dualar, daha çabuk kabul edilebilir. Bu nedenle duanın zamanını çok iyi takip etmek gerekir. İkiz bebek için dua yapmanın yanı sıra, biyolojik olarak tedavi gerekiyorsa, bu konuda üstümüze düşeni yapmamız gerekir. Gerekli tedavileri olduktan sonra dua ile Allah’tan çocuk istemeliyiz. Çocuğumuzun erkek, kız veya ikiz olmasını istemek önemlidir. Ayrıca cinsel ilişkiden önce şeytandan Allah’a sığınmak gerekir. Şeytandan Allah’a sığınılmadığı zaman, şeytan çocuğunuza zarar verebilir. Peygamberimiz (sav): ‘ Dua Müslümanın silahıdır’ buyurmuştur. Haram olmamak kaydı ile Allah’tan, dua etmek kaydı ile, her şeyi isteyebiliriz. Duada en önemli şart istenilen şeyin haram olmamasıdır.

BİR YORUM YAZIN

Twitter, Facebook veya Google dan giriş yaparak yorum yazabilirsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hastel dedi ki:

    İsteyen herkese verir rabbim inşallah ikiz bebek

Mümkün olan en sağlıklı hamileliğe hazırlanmak ve gebe kalmaya çalışırken bilmeniz gerekenler.