İkiz Bebekler Anneye Ne Getirir, Anneden Ne Götürür?

İkiz Bebekler Anneye Ne Getirir, Anneden Ne Götürür?
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.850 kez okundu.

Yazımızda sizlere dilimizin döndüğünce ve tecrübelerimize dayanarak, ikiz gebelik belirtileri, ikiz gebelik riskleri, ikiz gebeliğin getirdikleri ve götürdükleri hakkında bilgimizi paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle burada yazılanlar uzman görüşü yada doktor tavsiyesi değildir. Bu yüzden yazılardan yola çıkarak kesin ve doğru bilgilere ulaşmak doğru değildir.

Evet ikiz annesi olmak mükemmel bir duygu , elde edeceksiniz daha fazla ağırlık, ekstra vitamin ve baba tarafından ekstra ilgi. Ödüllerinin yanı sıra ikiz gebelik, iki kat endişeleri de beraberinde getirmektedir.

İki tip ikiz vardır. Genel tanımıyla tek yumurta ikizleri ve çift yumurta ikizleri tanımıyla birlikte, bizce ikiz tipleri; Kardeş İkizler ve Aynı İkizler olarak tanımlamak doğru olsa gerek.

Kardeş İkizler

Kardeş İkizleri tanımlamak gerekirse annenin iki yumurtasının iki farklı sperm tarafından döllenmesi, yani çift yumurta ikizi. Bu ikizler doğduklarında, farklı zamanlarda doğan kardeşler gibidirler. Birbirlerine kardeş kadar benzerler ve karakterleri çoğu zaman farklılık gösterir.

Aynı İkizler

Aynı ikizler annenin bir yumurtasının iki sperm hücresi tarafından döllenmesi yani tek yumurta ikizleri. Bu ikizler doğduklarında birbirlerine çok benzerler. Çoğu zaman birinin hisettiğini diğeride hissedebilir. Kişilik olarak oldukça yakın kişilikler olabilmekte. Aileler ve yakın çevreler tarafında çoğu zaman karıştırılırlar.

Ailenizde ( anne veya baba yakınları) ikiz gebelik yaşayan varsa sizin de ikiz gebe kalmanız ve ikiz bebek sahibi olmanız yüksek ihtimalde. İkiz gebeliği öğrendikten sonra, anne olmak hele de ikiz bebek sahibi olmak emek, sabır, güç ve azim gerektiren bir durum olacak sizin için. İkiz bebeklere gebe olduğunuzda; ihtiyacınız olan yemek için her gün en az 2700 kalori. Muhtemelen size belirtilen ekstra vitaminler ve mineraller. İkiz bebeklere gebe kadınlar daha hassastırlar Bebeklerin anne karnında gelişimini daha fazla desteklemek için gerekli demir, ayrı bir yere sahiptir. Ayrıca doktorunuza öngörmesiyle yeterli folik asit, ikizlerin sağlıklı gelişimine katkı sağlayacaktır.

İkiz bebeklere gebe anneler ek ağırlık ile daha fazla rahatsız olma eğilimi gösterir. Ellerde, kollarda şişlik hissi ve ayaklarınızı yukarı uzatma ihtiyacı duymanız gayet normaldir. Evet annelik emek ister demiştik. Sonunda tüm yorgunluk, şişlik ve düşünceler uçup gidecek içinizden o tatlı bebişleri gördüğünüz anda.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git