İkiz Gebeliğin Erken Belirtileri

İkiz Gebeliğin Erken Belirtileri
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.646 kez okundu.

Eğer birden fazla bebek taşıyorsanız bunun erken belirtileri olabilir. Özellikle, en sık görülen ikiz gebelik semptomları ve bulgularını sizin için araştırdık.

Erken Pozitif Gebelik Testi Sonucu

Gebelik testleri gebelik hormonu hCG (insan koryonik gonadotropin) algılar. Bu ikiz bebek taşıyan bir kadın, bu hormon ve bu hormon nedeniyle, evde yapılan gebelik testlerinde birinci yada ikinci gününde pozitif olarak görülebilmektedir. Unutmayın, doktor gözetiminde bir kan testi daha doğru sonuç verecektir.

Erken Kilo

Artan kan hacmi ve büyüyen rahim nedeniyle, ikiz anneler genellikle tekil annelerine göre biraz daha fazla kilo aldıkları görülmektedir. Bu genel kabul görmüş bir ikiz gebelik kuralı olduğunu düşünebiliriz.
Şiddetli Sabah Bulantısı Ve / Veya Yorgunluk

Gün içinde yaşanan yorgunluk haricinde, ikizler birçok anne için fazladan yorgunluk ve stres yaratabilmektedir. İkiz bebek anneleri normal hamilelik sürecinden farklı olarak, sabah bulantı ve kusmalarını daha şiddetli yaşayabilirler. Ancak hamilelik sürecinde yoğun yaşanan sabah bulantı ve kusmaları tek başına ikiz hamilelik olduğuna dair kesin bir bilgi vermez.

Gebelikte Fetal Hareketi Erken hissetmek

Çoğu hamile kadın yaklaşık 18 ila 22 haftaya kadar fetal hareket hissetmiyor. Bu ikizlere hamile anne için daha erken olup olmadığı tartışmaya açık bir konudur. İkiz bebek bekleyen birçok anne hareketlerin erken olduğunu iddia etmesi bizim ikiz gebelikteki tespit aşamasına destek olmaktadır. Genel olarak ikiz bebekler 23. haftaya kadar hareketler hissedilmeyebilir. Ancak doktor gözetiminde yapılan ultrason muayenesi esnasında hareketler görülmesi gerekir.

Kuvvetli Önsezi

İster inanın ister inanmayın, bu çok yaygındır. İkizlerin annelerinin iddialarına dayanarak duygu, bir önsezi, bir psişik bir deneyim, bir rüya, kuvvetli bir his onların ikiz gebeliklerde ilgili önceden bildiren bir tür olmaktadır.

Kesin Sonuç Via Ultrason

İkiz gebelik kesin teyidi teyidi için bir ultrason gerçekleştirin. Ikiz gebelik belirtileri doğru olsaydı harika bir yol olurdu.

Ikiz gebelik belirtileri kadından kadına büyük ölçüde değişecektir, unutmayın. Başkasının ikizlerin sadece bir ya da iki işaretleri olabilir. Bir kişi burada listelenen tüm belirtileri olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git