İkiz Bebek

İkiz Gebelik için En İyi Seks Pozisyonları

15.09.2018
11.313
İkiz Gebelik için En İyi Seks Pozisyonları

İkiz Bebeğe Hamile Olmak İçin Doğurganlık Takviyeleri:

Hap ve takviye gıdalar ikizlerle hamile kalma şansını hafifçe artırabilir.

1. Folik asit takviyeleri alın:

Kadının gebelikten önce folik asit alarak ikiz bebek sahibi olma şansının arttığını söylemek doğru olacaktır. Bununla birlikte, folik asit takviyeleri ve multivitamin takviyeleri nöral tüp deformitelerini önlemeye yardımcı olur, böylece sağlıklı bebekler doğma şansı artırır.

2. Gonadotropin:

Bu ilaçlar, yumurtaların genel sağlığını ve olgunluklarını arttırdıkça ikiz bebek sahibi olma şansını arttırır. Gonadotropinler, bir seferde birden fazla yumurtanın salınmasını sağlar. Doktorunuz sizin için doğru olanı reçete edebilir.

3. Progesteron:

Progesteron uterusun astarını güçlendirir, bu nedenle ikizleri tutma şansını arttırır. Birden fazla yumurta döllendiğinde, uterus duvarına yapışmaları ve sağlıklı bir ikiz gebelik için daha büyük bir şans olacaktır.

Çoğu durumda, bu doğurganlık hapları sadece çift yumurta ikizleri üretebilir, ancak haplar aynı anda birden fazla yumurtayı çoğaltabilir ve sadece bir yumurta döllenmesi gerçekleşebilir. Dememiz odur ki bu biraz da şans ve genetik bağlarımızdan kaynaklanan bir durum olsa gerek.

İkiz Bebek için Seks Pozisyonları:

İkiz bebekler elinizde olmamasına rağmen, bazı cinsel pozisyonlar ikiz bebek sahip olma olasılığınızı arttırabilir.

1. Yan yana:

Kadın dizlerini kendine çekerek yana doğru döner. Erkek kaşık pozisyonu alır ve birleşme sağlanır. Bu sayede sperm daha uzun süre rahimde kalır, yumurtalıklara ulaşma ihtimali artar. Ayrıca kadının dizlerini bükerek pozisyon alacağı bir köpek stili olarak da bilinir ve eşi arkadan nüfuz eder. Bu pozisyonda, çift serviksin spermlere daha çok yaklaşabileceği için ikiz bebek olma şansınız daha fazla olacaktır.

 

2. Ayakta pozisyon:

Ayrıca derin nüfuz etme şansının olduğu başka bir köpek stili.

 

 

3. Misyonerlik pozisyonu:

Yanda yer alan pozisyon, spermin yumurtaya kolayca girmesine yardımcı olur ve ikizler için en iyi seks pozisyonudur.

 

 

4. Arka giriş pozisyonu:

Burada, partner arkadan girer ve bu pozisyonda sperm, kadının serviksine yakın olduğundan ikiz bebek olma olasılığı da artacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Twitter, Facebook veya Google dan giriş yaparak yorum yazabilirsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Mümkün olan en sağlıklı hamileliğe hazırlanmak ve gebe kalmaya çalışırken bilmeniz gerekenler.