İkiz Gebelik İçin Ne Yapabilirim?

İkiz Gebelik İçin Ne Yapabilirim?
30 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 3.158 kez okundu.

İkiz Gebelik İçin Ne Yapmalı?

Anne adaylarının en çok merak ettiği veya belki de çoğu anne adayının istediği ikiz bebek sahibi olmak için ne yapılabilir? İkiz gebelik için ne yapmalıyım? İkiz gebelik şansını arttıran faktörler nelerdir? İkiz bebeklerim olsun istiyorum ne yapmalıyım? veya ikiz bebek istiyorum, bunun için bir yöntem ya da ikiz bebeğe gebe kalmam için herhangi bir pozisyon var mı? İkiz bebek nasıl olur? İkiz bebek olması için ne yapabiliriz? Diyen anne adayları için ikiz hamile kalma yöntemleri, ikiz gebelik oluşma ihtimalleri hakkında bilgi vererek merak ettiğiniz konularda sizlerle yapmış olduğum geniş araştırma ve kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

İkiz bebeğe hamile kalmak için pozisyon var mı?

Çiftlerin özellikle anne adaylarının ikiz bebek sahibi olmak için uygulayabilecekleri herhangi bir özel yöntem veya ikiz bebek sahibi olmak için ilişki sırasında uygulayacakları özel bir pozisyonun olmadığını üzülerek söylüyorum.

İkiz Gebelik için Özel Yöntemler var mı?

Ancak anne adayı belirli bir yiyecekle veya içecekle doğurganlık ve yumurtlama oranını artırarak ikiz gebelik şansını artırabilir. Yapmış olduğum araştırmalar sağlıklı beslenme ve özellikle folik asit bakımından zengin gıdalar ile beslenme düzeni oluşturmanız ikiz bebek sahibi olma şansını oldukça artırıyor. Şunu da söylemekte fayda var bu durum mutlaka anne adayının ikiz bebek sahibi olacağı anlamına gelmiyor.

İkiz Gebelik en Çok Kimlerde Görülür?

Anne tarafının ailesinde daha önce ikiz bebeği olan bireyler varsa anenin ikiz bebek şansı 4 kat daha fazladır. Burada baba faktörünü de göz ardı etmemek de fayda var. Ancak babanın ailesinde ikiz bebeği olan biri varsa, annenin ailesinde olan ikiz bebek oranı kadar olmasa da, anne adayının ikiz bebek sahibi olma olasılığını artırmaktadır.

Şimdi size yaptığım araştırma sırasında okuduğumilgin bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Neden ilgin? Çünkü; bilinen anne adayının yaşı ilerledikçe gebe kalma şansı düşmekte, ancak anne adaylarında ikiz gebe kalma şansı yaş ilerledikçe artmakta.

Tüp bebek yaptırsam ikiz bebeklerim olur mu?

Tabiki yardımcı üreme yöntemlerinde ikiz gebelik şansı bulunmaktadır. Ancak şöyle bir durumla da karşı karşıyasınız. Doktorlar sırf ikiz gebelik olsun diye anne adayına tüp bebek tedavisi uygulamaz.Hem doktorların mesleki etik anlayışlarına ters düşen bir durumdur. Tüp bebek tedavisi adından da anlaşılacağı üzere bir tedavidir. Bebek sahibi olamayan, bebek sahibi olmaların da herhangi bir sorun bulunan çiftlere uygulanan bir tedavi çeşididir. Kaldı ki; tüp bebek tedavisi gören çiftlerde bile çoğunlukla tek gebeliği önermekte ve tercih etmekteler. Her ne kadar gebelik  şansını artırsa da ikiz gebeliğin risklerinden dolayı, tek gebeliği tercih etmekteler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git