Kadınların Erkeklerde Aradığı Kriterler

Kadınların Erkeklerde Aradığı Kriterler
12 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 119 kez okundu.

Kadınların Erkeklerde Aradığı Kriterler Nelerdir?

Kadınlar erkeklerde ne arar? Kadınları etkilemek için nasıl bir erkek olmalıyım? Nasıl olursam uzun soluklu bir ilişkim olur? Bunlar ve bunun gibi sorular birçok erkeğin aklına gelmekte, birçok kadın aslında ne istediğinin farkında olamamakta, olsa bile bunu ifade edememektedir. Bu yazımızda bu meseleyi tartışıp açığa kavuşturmaya çalışacağız. Bu kriter listesi genel ve ortak özellikler olup pek tabii ki kişiden kişiye farklılık ve istisnalar mümkündür.

    1- Kadınlar ilk başta ekonomik olarak güçlü erkek ister. Ekonomik güç, erkeğin kendisinden veya ailesinden kaynaklı olabileceği gibi tanışma anında erkekte mevcut veya pek muhtemel  mevcut olacağı kanısı yaratmalıdır.

2- Kadınlar dış görünüşe ve çekiciliğe de önem verirler. En nihayetinde kadın, bu kişiden günün birinde çocuk sahibi olmaya karar verebilir. Kendisinin beğenmediği ve çekici bulmadığı bir erkeğin özelliklerinin çocuğunda olmasını da doğal olarak istemez. Burada bahsedilen, hat güzelliği olduğu kadar da karizmadır.

3- Olgunluk. Hiçbir kadın kendi çocuğu olmayan birine annelik yapmak istemez. Tersine kadınlar erkeğin kendilerine çözüm yolu, huzur kaynağı olmalarını bekler ki bu erkeğin doğasında da mevcuttur. Kadınlar daha karmaşık düşündüğü ve nispeten duygularıyla daha çok yaşadıkları için herhangi bir konuda karmaşanın dibine vurmuş ve burada çırpınırken erkek daha düz mantıkla çıkış yolunu sunar ve kadını rahatlatır. Her şeyin güzel olacağını kadına hissettirir.

  4- Kadınlar, kendileriyle ne sebeple, amaçla ve yolla iletişim kurulduğunu ustalıkla anlarlar. Dolayısıyla karşıdaki kadınla aranızdaki iletişimin ne yönde olacağını ve gelişeceğini başlangıçta çok net bir biçimde saptayın. Bunu yaparken karşıdakini, onun kişiliği ve size bakış açısını, kendinizi ve beklentilerinizi analiz edin. Bu verilerle uygun özveri ve kaliteyi ilişkinize bahşedin. Unutmayın, her şeyde olduğu gibi ilişkiniz nasıl başlarsa öyle gider.

  5- Sadakat ve güven. Bu konu bana kalırsa biraz daha detaylandırmaya değer. Öncelikle, bütün kadınlar tek eşli erkek tercih ederler. Ancak yukarıda dediğim gibi, ilişkinin boyutunu ‘baştan’ iyi saptamak lazım. Bazı kadınlar, (acı ama gerçek), konforlu yaşam standartları sağlandığı sürece, eğer varsa ikinci yaşantınızı (ortada yaşamadığınız sürece) bilseler de kabul edeceklerdir. Dolayısıyla sadak ve güven hala birçok kadın için çok önemli olsa da bazıları için bir öncelik değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git