Saç Rengi ile Makyajınız Uyumlu Olsun

Saç Rengi ile Makyajınız Uyumlu Olsun
14 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 997 kez okundu.

Saç Renginize Uygun Makyaj Önerileri

Makyajınızı yaparken nelere dikkat edersiniz? Gideceğiniz yere mi, gündüz ya da gece olmasına mı, giydiğiniz kıyafete mi? Elbette hepsinin makyaj rengi seçiminde etkisi var. Renk seçiminde etkili olan bir diğer unsur da saç renginiz aslında. Saç renginizle uyumlu bir makyaj yüzünüzü çok daha güzel ve belirgin gösterecektir. Evoria.com’un saç ve ten rengine göre makyaj önerileri:
Siyah saçlılar, siyah göz kalemi ile gözlerini konuştursun
Siyah saça ve esmer bir tene sahip olanlar, gözleri ön planda tutacak şekilde makyaj yapmalılar. Siyah bir kalem veya eyeliner ile derinleştirilen bakışlar ile esmerler gözlerini konuşturabilirler. Açık renkli allık ve ruj da esmerlerin güzelliğine güzellik katacaktır.
Sarı saçlılara gri ve pembe renkler yakışır
Saçları sarı, teni beyaz olanlar makyaj yaparken pastel tonları tercih etmeliler. Bu ton saç ve ten rengi kombinasyonuna sahip olanlara en çok gri ve pembe renkler yakışacaktır. Dudaklarda pembe renk bir ruj, gözlerde ise gri renk bir far kullanılması ten rengini daha canlı gösterecektir.
Kahverengi saçlılar parlak renkleri tercih etmeliler
Kahverengi saçlı ve koyu tenli olanların makyaj tercihi ise, parlak tonlardan yana olmalıdır. Pupa Milano Precious Creamy All Over Compact Göz Farı 02 gibi lame ve dore renkli farlar gözleri ön plana çıkaracaktır. Dudaklarda pembe renkli parlatıcılar, yüzde Pupa Milano Luminys All Over Baked Powder Pudra 304 gibi pırıltılı pudralar uyumunuzu arttıracaktır.
Kızılların vazgeçilmezi pembe allık
Shakira’nın uzun süre kullandığı kızıl saçları hatırlıyor musunuz? Kızıl bir saça ve esmer bir tene sahip olanlar, tıpkı Shakira gibi makyajda pembe allık kullanmayı unutmamalıdır. Göz makyajında ise koyu renkler tercih edilmelidir. Pupa Milano Luminys Baked Eyeshadow Trio 3lü Göz Farı serisinde, istediğiniz her renge ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git