Sağlıklı Kadınlar İçin Cinsel Ürünler

Sağlıklı Kadınlar İçin Cinsel Ürünler
19 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 604 kez okundu.

Sağlıklı Kadınlar İçin Cinsel Ürünler

Fantezi dünyasını renklendirmek, cinsel hayatında değişiklik yapmak, kendini tatmin etmek veya sırf merak nedeniyle cinsel ürün deneyen pek çok kadın vardır.

Cinsel Ürünler Neler Olabilir?

En başta kimi filmler ve dizilerden de aşina olunan vibratör/dildo gelir. Kadının kendisini tatmin etmesine imkan veren bu ürünler titreşimli olup olmamasına göre isimlendirilir. Ürünler cam, plastik, silikon, jel gibi farklı malzemelerden yapılabilir. Vajinal kullanım için olduğu gibi klitoris ve anal bölgeler için üretilenler de vardır.

Yatak odasını hareketlendirmek için en yaygın kullanılan ürünler göz bağı, el bağları ve kelepçeler, ayak bağları, maskelerdir. Farklı özelliklerde kırbaçlar da bu maksatla kullanılabilir.

Fantezi dünyalarını çeşitlendirmek için çiftler kostüm kullanabilmektedir. Kadınlar için sadece aksesuar olarak kullanılabilen kostümler olduğu gibi, bastan aşağı istenilen karaktere bürünülmesine imkan tanıyan tam kostümler de mevcuttur. Sağlık boyutunda bakıldığında kayganlaştırıcılar, kadın cinselliğinde kullanılan bir üründür. Sağlıklı kadınlar farklı nedenlere bağlı olarak kuruluk sorunu yaşayabilmektedirler. Bu sorun yaşandığında ise kayganlaştırıcı kullanmak katinin ilişkiden zevk almasını sağlayacaktır.

Vajinal ürünlerin yanısıra anal zevk için üretilen farklı bir ürün yelpazesi vardır. Vibratör ve dildolarla birlikte küçük anal toplar, tıkaçlar da satılmaktadır. Kadınlar için piyasada bulunan bir diğer cinsel ürün ise ilişki sonrası temizlik mendilleri ve jelleridir.

Doğrudan vajinaya uygulanan daraltıcı veya uyarıcı krem ve jeller satılmaktadır. Farklı nedenlerden ötürü vajinasını daraltmak isteyen ancak bunun için tıbbi yöntemlere başvurmak istemeyen kadınlar piyasada farklı isimlerle satılan daraltıcı kremleri tercih edebilmektedir.

Her ne kadar öncelikli olarak erkek korunması için üretilse de, kondomlar da kadınlar için bir zevk nesnesidir. Farklı aromalarda ve şekillerde kondomlar ilişkiye renk katmak ve katinin hazzını arttırmak için kullanılmaktadır.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kadının veya partnerinin sağlığını riske atacak, zarar verecek hatta kalıcı hasarlara neden olabilecek ürünlerden kaçınmak gerekir. Bu nedenle seks oyuncakları seçerken malzemesine ve kullanımına dikkat edilmeli, kullanım öncesi ve sonrası gerekli hijyen kurallarına uyulmalı, kişinin anatomisine uygun ürünler seçilmelidir.

Piyasada farklı markalar altında istek arttırıcı ürünler bulunmaktadır. Ancak bu ürünler sağlık üzerindeki etkisi incelenmeden, güvenilir bir markanın ürünü olduğu belirlenmeden satın alınmamalıdır.

Kayganlaştırıcılar eğer vibratör veya dildo gibi başka bir ürünle birlikte kullanılacaksa bu iki ürünün birbirine uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Her ürün birbiriyle uyumlu değildir ve seçilecek yanlış ürünler hem birbirine hem kişinin sağlığına zarar verebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git