Zayıflamaya Dayalı En Güzel Tavsiyeler

Zayıflamaya Dayalı En Güzel Tavsiyeler
13 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 514 kez okundu.

Zayıflamaya Dayalı En Güzel Tavsiyeler

Zayıflamak her zaman basit olmuyor. Uygulaması kolay ve yapılabilir olan en güzel tavsiyeler:

Unut

Sıklıkla tükettiğiniz yağlı veya çok şekerli kalorili bir yiyeceği seçin ve o yiyeceği 40 gün hafızanızdan silmeye çalışın. Bu süreçte yiyeceğin tadını da damağınız unutacaktır.

 Daha Az Kalori

Örnek verecek olursak mandalina suyu yerine domates suyu için. Yarım bardak vişne suyunu sodayla karıştırdığınızda daha düşük kalorili bir içecek elde etmiş olursunuz.

 Kahvaltı Olmazsa Olmaz

Kahvaltı yapmadan güne başlamak gün içinde çok halsiz ve yorgun olmanıza sebep olur. Ve ilerideki zaman dilimlerinde normalde yediğiniz miktardan daha fazlasını yediğinizi fark edersiniz. Sağlıklı olmak ve kilo vermek istiyorsanız, sabahları kesinlikle kahvaltıyla güne başlamalısınız. Ve aynı zamanda yatmadan 2 saat önceki zamanda yemek yememelisiniz.

 Doyurucu Yiyecekler

Bazı besinler diğerlerine nazaran daha doyuran ve daha besleyen yiyeceklerdir. Bunlardan örnek verecek olursak; yumurta, somon, bulgur, yoğurt, soya sütü, badem, muz, avokado, bitter çikolata, yulaf gibi besinleri söyleyebiliriz. Bunları tüketmeye daha fazla özen göstermelisiniz.

Tek Tarz

Kilo vermek istiyorsanız canınızın çektiği kadar yağlı şeyler tüketemezsiniz. Tabi vücudumuzu da yağdan mahrum edemeyiz. Bilhassa yağı azaltılmış veya yağsız süt ve süt ürünlerini içmek kilo vermek için daha faydalı olacaktır. Yediğimiz kırmızı etin de yağsız olması sağlıklı bir vücut için doğru bir besindir.

Not Al

Gün içinde nasıl beslendiğinizi, neler yediğinizi, neler içtiğinizi not alın. Neyi eksik, neyi fazla yaptığınızı görebilmek ve besin farklılığını artırmak için mükemmel bir fikir.

Hedefe Doğru

Vücut analizinizi yaptırın ve kendinize küçük hedefler koyun. Örnek verecek olursak ilk amaç 3 kilo vermek olsun. ’’10 kilo vereceğim’’diye kendinize baskı yapmaktan daha yararlıdır.

 Ara Öğünler Önemli

Yemek yemeyerek kilo vermek diye bir şey yok. 3 ana ve 3 ara olarak gün içinde 6 öğün beslenmelisiniz. Yiyerek, kendinizi çok yormadan, kolayca zayıflayabilirsiniz.

Daha Çok Su

Daha fazla su içmelisiniz. Günde 2-3 litre su içmek metabolizmanızı hızlandırmaya ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 Yemek Sonrası

Kilo almak istemiyorsanız akşam yemeğinden sonra hemen yatağa girmeyin. Hatta akşam altıdan sonra meyve dışında bir şey yememek daha yararlı olacaktır. Gece kalkıp yemek yemekten de vazgeçin. Bu önerilere uyduğunuz zaman, zayıflama amacı artık sizin için imkansız olmayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git